Omschrijving
Voor dit zeeprecept heb je maar een klein beetje koffiedik nodig. Deze natuurzeep heeft een overvetting van 6%. Je maakt er 6 zepen mee waarmee je de huid kunt schrobben.
Ingrediënten
Schaal
- 127 g water
- 64 g natriumhydroxide (NaOh)
- 205 g olijfolie
- 132 g kokosolie
- 64 g koolzaadolie
- 54 g cacaoboter
- 8 g zoete sinaasappel etherische olie
- 4 g patchouli etherische olie
- 2 g kardemom etherische olie
- 1 tl koffiedik
- 1 tl cacaopoeder
Bereiding
- Werk in een goed geventileerde ruimte. Zet je benodigdheden en ingrediënten klaar.
- Maak je loogoplossing. Weeg het water af in een hittebestendige maatbeker en zet op een stabiele ondergrond neer.
- Weeg de natriumhydroxide af in een apart kommetje. Voeg deze vervolgens al roerend toe aan het water. Laat afkoelen.
- Doe de olijfolie- en koolzaadolie af in een hittebestendige Pyrex maatbeker van 1 liter.
- Weeg in aparte kommetjes de kokosolie- en cacaoboter af en voeg deze bij de plantaardige oliën.
- Smelt het geheel 3 minuten in de magnetron. Roer met je spatel tot de cacaoboter is opgelost. Steek er een thermometer in om de temperatuur bij te kunnen houden.
- Meet alvast de zoete sinaasappel etherische olie, patchouli etherische olie en kardemom etherische olie af.
- Wacht totdat beide mengsels een temperatuur van 46 °C hebben bereikt. Er mag best een paar graden verschil tussen de loogoplossing en vetten zitten.
- Giet de loogoplossing bij de warme oliën.
- Voeg er 1 theelepel koffiedik en cacaopoeder aan toe en giet er vervolgens je mengsel van etherische oliën bij het zeepmengsel.
- Meng met de staafmixer tot een lichte trace. Stop af en toe even met mixen en laat wat van het zeepmengsel van de spatel vallen om te kijken of je al een dunne trace hebt bereikt.
- Zodra je trace hebt bereikt, giet je het mengsel in de vorm. Ik heb een siliconen zeepvorm met 6 vakken gebruikt. Je kunt het ook in een kleine cakevorm doen.
- Sproei er wat alchohol overheen en leg een velletje bakpapier op de vorm. Dek toe met een fleece deken.
- Druk de zeepjes na 3-5 dagen uit de vorm.
- Leg de zeep 6 weken te drogen. Hierna is de koffiezeep klaar voor gebruik!
Tips & Tricks
Wist je dat dit recept uit mijn cursus zeep maken komt? Binnen een jaar tijd ga je van absolute beginner naar een ervaren zeepmaker.
- Categorie: Beginner
- Methode: Koude